27
Lis

Aura Sky, oddany do użytkowania

Napisali o nas w propertydesign.pl :

Architekci z zespołu Kipp Projekt przygotowali nowy projekt wysokościowy. Tym razem budynek mieszkaniowo-handlowy powstanie na warszawskim Gocławiu. Prezentujemy wizualizacje projektu.

Przy ul. Ostrobramskiej (róg Rodziewiczówny) w Warszawie powstaje Aura Sky – inwestycja o najwyższej w tym rejonie, 25-piętrowej wieży z widokiem na panoramę Warszawy. Docelowo powstanie tu 580 mieszkań wraz z dużą galerią handlową.

Inwestycja jest podzielona na dwa etapy. I etap rozpoczął się w listopadzie br. i zostanie zakończony w 2017 roku.

W obiekcie powstanie 580 mieszkań: od 35 mkw. do 130-metrowych apartamentów na najwyższych kondygnacjach. Na parterze znajdzie się galeria handlowo-usługowa o łącznej powierzchni 3000 mkw.

Aura Sky to kolejna inwestycja Grupy Mill-Yon, aktualnie realizującej także: Aura Gdańsk na Wyspie Spichrzów (Gdańsk), Aura Park w Wilanowie (Warszawa) i Aura Garden na Białołęce (Warszawa). Mill-Yon jest częścią Grupy ILDC, który od ponad 100 lat prowadzi działalność deweloperską na wszystkich kontynentach. ILDC jest jedną z czołowych firm działających w Izraelu, wycenianą na Giełdzie Papierów Wartościowych już od 1953 roku. Poza sektorem mieszkaniowym, zajmuje się inwestycjami w galerie handlowe, powierzchnie przemysłowe i hotele.

Architektem Aura Sky jest Kipp Projekt, generalnym wykonawcą jest firma UNIBEP, a finansowanie inwestycji zapewnia bank Getin Noble Bank.

Aura Sky charakteryzuje się oryginalną architekturą, a przestronne balkony i tarasy zapewnią widok na panoramę Warszawy (powyżej 10 piętra widać stąd Pałac Kultury) oraz rezerwaty przyrody: Olszynka Grochowska i Zakole Wawerskie. Budynki rozplanowane są wokół wewnętrznego ogrodu. Wejście ma prowadzić przez lobby z portiernią i ochroną, a cały teren będzie zamknięty i monitorowany. W wysokościowcu zaplanowano 4 szybkobieżne windy.